Сурма: україноцентрична газета

Час нової конфігурації

Вибухнуло. Вулкан прокинувся. Джина випустили з пляшки, і назад запхати його вже не вдасться. 

І не так важлива вже підозра Єрмаку. Неважливо, що там наговорила Мендель, неважливо, що буде далі робити НАБУ…

Важливо, що ми будемо робити. Як учора – вже не буде. Потрібні зміни. Потрібна інша політика. Інші люди. Нова конфігурація влади. Потрібні вибори, врешті-решт. 

Не обманюйте себе – криза нікуди не дінеться, потрібно діяти негайно. Головне – не втратити країну, бо те, що наробили жадібні друзі президента – на руку нашому ворогу.

Я став мстивою людиною. Тому нагадаю пану Єрмаку, якому зараз обирають запобіжний захід, що 7,5 місяця тому він наказав генералу-корупціонеру Дейнеці знищити мене і наш підрозділ. Я попереджав цього пихатого самозванця: сушіть сухарі, об Касьянова ви зламаєте зуби!.. І тепер дуже приємно бачити його в суді.

Але це тільки початок. Сядуть усі. 

ДБР відкрило справу проти Дейнеки. 

СБУ відкрило справу проти високопосадовців, які знищили наш підрозділ і не відновлюють його, перешкоджаючи законній діяльності Збройних Сил під час війни. А це вже «державна зрада», хлопці. Помста обов'язково прийде за кожним.

Ще про Єрмака. Особисті спостереження. Цей текст був мною написаний ще в лютому, але тоді не опублікований:

«Пане Юрію, я не можу. Вибачте. Інакше вони мобілізують мого сина», – так мені відповіла одна доволі відома ведуча доволі відомого YouTube-каналу, коли я її запитав, чому вона перестала запрошувати мене на ефіри. 

І це гарна відповідь. Взагалі-то вони зазвичай просто мовчать. Мовчать журналісти. Мовчать громадські діячі. Мовчать відомі воєнні експерти. Мовчать генерали. Мовчать міністри. Мовчать депутати Верховної Ради. Мовчать діячі мистецтв (закреслено) працівники Офісу президента.

Чи знаєте ви, що таке «блок Єрмака»?.. Ооо!.. Це страшна річ. Блок Єрмака – «б'є» або «є'б» – це коли тебе поміщають в інформаційний вакуум, з якого ти ні до кого не можеш достукатися, нічого не можеш вирішити, про тебе всі забувають, крім слідчого ДБР і прокурора, які обов'язково прийдуть за тобою, коли ти будеш всіма покинутий, забутий, зломлений, готовий покірно прийняти свою долю.

Перебуваючи під блоком Єрмака, ти відчуваєш себе лялькою Вуду, в маленьке беззахисне тільце якої встромили голки. Твій рот нібито залили воском, твій голос ніхто не чує: ні сам Єрмак, ні президент, ні депутати, ні міністри, ні командування, ні навіть дільничий територіальної громади.

Тебе ніхто не чує і всі мовчать. Всі бояться.

Тебе заблокували, відправили в бан, повісили на тебе чорну мітку, і немає сили, здатної тобі допомогти, навіть якщо сам Держдепартамент США буде за тебе просити.

Єрмак ніколи не йде на переговори. Він холодний і безжальний. Він завжди перемагає.

Здавалося б, Єрмака давно звільнено, проте його блоки працюють як завжди. Ляльки Вуду ніхто не звільнив. 

І якщо тільки ти чимось не сподобався Андрію Борисовичу, то вже нічого і ніколи тебе не врятує, бо навіть звільнений Єрмак коштує двох Монтгомері.

Вперше з блоком Єрмака я зіткнувся ще у вересні 2024 року, коли необережно дав технічне інтерв'ю про «ракети-дрони». Хто зараз пам'ятає, що це було таке «ракети-дрони»?.. Де воно таке зараз?.. 

Тоді мені влетіло по «мама не горюй» за нібито заперечення слів президента. Мене поставили в бан – нагальні питання нашого підрозділу заблокували, розвиток зупинили. Сам Дейнеко особисто заблокував мій номер телефону і можливість будь якої апеляції.

Розумієте?.. Тільки через те, що журналісти написали хайповий заголовок до мого інтерв'ю, вперше хотіли розігнати наш підрозділ. Який це має стосунок до бойової ефективності, до війни?.. Жодного. В царстві ляльок Вуду України немає.

Вдруге в мене встромили голки після успішної атаки нашого підрозділу по москві 14 березня 2025 року. Якби ми знали, що нам цього робити не можна, ми б не робили. Але ж ми виконували наказ! 

Проте отримали голки всі, підрозділ поставили в бан, забороняли літати, воювати, і в підсумку ліквідували, бо магія діє стовідсотково, якщо вона спирається на всю міць державного апарату, військової машини і правоохоронців.

І ось вже пів року людей, заколотих голками, тримають в катівнях 

ДПСУ. Конструктори дронів, інженери, талановиті аналітики, досвідчені оператори перетворені на безголосих і безпорадних ляльок в театрі Карабаса-Барабаса.

Прокляття діє зі всіх боків. Багато хороших людей, командирів намагалися нам допомогти, забрати підрозділ до себе, надати нам можливість воювати. Проте отримали голки під нігті в якості попередження.

Журналістам, навіть нібито опозиційних видань, заборонили спілкуватися зі мною. У будь-якої людини є слабкі місця, особливо під час великої війни і мобілізації. 

Я багато разів намагався зняти прокляття. Пропонував Андрію Борисовичу домовитися, навіть публічно. Навіть зараз – в мене є його телефон. 

Але, здається, ніхто не знає заклинання, яке може нам допомогти витягти голки. Або не хоче вимовити його, дати команду на відновлення підрозділу і справедливості.

В царстві ляльок Вуду немає війни з росією, там воюють із занадто сміливими, занадто розумними і надмірно успішними.

Вони вирішили чомусь, що ляльки Вуду нічого не варті. Але одного разу прокляті ляльки вже перемогли на Майдані Карабаса-Барабаса. 

Я там був, я це пам'ятаю.


Про автора: Юрій Касьянов – офіцер ЗСУ. Радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки. Займається виробництвом дронів та БпЛА для української армії та безпосередньо аеророзвідкою, заснував громадське дослідно-конструкторське бюро безпілотної авіації «Matrix-UAV».


Прокоментувати в Телеграм-каналі "Сурма. Україноцентризм."