Сурма: україноцентрична газета

Цифровий фасад і старі схеми

«Бігуси» викотили розслідування по другу та соратнику Найвеличнішого – Сергію Шефіру. І там майнув скрін листування у 2019 році Шефіра з Михайлом (нині вже «Божественним») Федоровим – про гроші на мережу ботів. Дякую за пігулку для пам’яті. 

Тому що Міші якось пощастило не потрапити у гучні скандали останнім часом. Розривають спільноти наразі новини про його колишнього конкурента за доступ до Найвеличнішого Вуха – Єрмака.

Але і за самим Мішею тягнеться довгий шлейф брудних історій з поганим запахом.

«Бігуси» нагадали про те, як Міша просив у Шефіра гроші на ботів. А за кілька місяців той же Міша чесно поливав в очі на інтерв’ю: «Ми ніколи не користувалися ботами».

Ще майже зникла з інтернету інформація про те, що М. Федоров особисто вніс на рахунок партії «Слуга народу» 1,5 млн гривень. Я ледве відшукав ті дані.

Давно відомо, що Міша давно та активно користується послугами «вичищення» негативної про себе інформації з усіх онлайн-джерел, але неясно, чому саме цю інформацію він намагається видалити: адже у своїй декларації за 2019 рік він вказав 5,5 млн грн. Незрозуміло, у чому він бачить тут проблему особисто для себе. Невже намагається дистанціюватися від «Слуги народу»? Чого б це?

Але повернемося у реальність 2026 року, у якій хлопчик Міша вже цілий міністр оборони. Поки всі обговорюють інтерв’ю Мендель, підозру Єрмаку та гадалку, яка призначала прем’єр-міністрів, Федоров продовжує нести пургу: «в Україні вже є ракети, схожі на Taurus». Отак. Шах і мат вам, зрадофіли. 

Я навіть більше скажу: в Україні є літаки, схожі на F-35 – у них є крила і реактивний двигун. І вони також тяжчі за повітря, але при цьому літають у небі. Називаються Су-25, зразка 70-х років минулого сторіччя. Але схожість з F-35 – неймовірна. 

А ще у нас є протитанкові гранатомети, дуже схожі на «Джавелін»: РПГ-7 називаються. А снайперська гвинтівка СВД – дуже схожа на Barrett. Та ж «Фламінго» капець, як схожа, здалеку на «Томагавк». Ну, якщо ти тупий, п’яний, напів сліпий і стоїш спиною до об’єктів порівняння. 

Навіщо я все це написав? Адже у мейнстрімі зараз не Федоров, а Єрмак та загадковий «Вова» з кооперативу «Династія». А щоб не забували, хто є хто у чинній «команді Президента». 

Бо Міша Федоров – останній з квартальних «5-6 менеджерів», який все ще без підозри. Не тільки на свободі – але ще й на поважній посаді. Як свого часу був Чернишов. 

Хоча у Міші так само тисяча різних «подвигів». Якими НАБУ чомусь не цікавиться. Чи цікавиться? У мене немає інсайдів. 

Вироку суду по справі у розкраданні 600 млн гривень «на закупівлях дронів» у Держспецзв’язку – досі немає. Хоча тоді саме Федоров призначив на посаду Голови Держспецзв’язку Юрія Щиголя – головного фігуранта розслідування. 

Так само досі немає вироку по справі розкрадання 60 млн грн на закупівплях по проекту «Дія.Engine», в якій задіяні той самий Щиголь та його заступник «з питань цифрової трансформації». 

Неясно, куди поділися гроші на фінансування свого часу проектів «Лінія дронів» та «Стіна дронів». Фонд United24 роками не публікував звіти про використання коштів – а це саме дитя Федорова. По «Дія.Сіті» та про бронювання тамтешніх айтівців – є купа питань. Про дахування грального бізнесу та про декоративну PlayCity імені Федорова. Про фінансування проекту онлайн-моніторингу за громадянами «Дія» зрештою. І скільки насправді вкрадено на так званій «цифровізації».

То чи почуємо ми гучне шепотіння на «плівках НАБУ» про Мішу Федорова, як зараз чуємо про Єрмака та «Династію»?

Цілком можливо. Якщо не зараз – то пізніше. Залежно від того, чи не співпрацює таємно Міша з НАБУ і чи не здає тихенько своїх босів та співучасників. За що отримує тимчасову індульгенцію від антикорупційних органів.

Але глобально скоро всю цю банду мародерів відірвуть від влади, за яку вони чіпляються зубами та нігтями.


Прокоментувати в Телеграм-каналі "Сурма. Україноцентризм."