Сурма: україноцентрична газета

Для когось війна – це кров і горе, для когось – бізнес

Знову у ЗМІ з’явилася інформація, що видання End Wokeness цитує директора ФБР Кеша Пателя, що він попросив Конгрес США розслідувати, куди пішли «сотні мільярдів доларів», відправлені Україні: «Я попросив Конгрес розслідувати, куди пішли ці гроші. Американський народ повинен отримати відповідь, тому що це наші гроші. Це наші податки. Існує багато дійсно вагомих причин для занепокоєння, тому що Україна була відома як місце для корупції, місце для відмивання грошей».

І хоча за цих півтора місяця, відколи Трамп зайшов в Овальний кабінет, це звучить не вперше, але ми ще не почули жодної конкретної цифри про цю допомогу.

А ось ті 350, 500 мільярдів чи, може, трильйон, озвучені Трампом, лише викликають сумніви у їхній достовірності і все це схоже на шантаж України.

Ось і зараз, коли Зеленський відмовився підписати щось із Трампом, то знову прозвучали заяви про перевірку.

А якщо він через день-два усе підпише, то де впевненість у тому, що це він підписав вільно, а не під тиском якогось компромату? Тож, чи не краще зробити паузу, провести перевірку і показати цифри – на яку суму Україна отримала допомогу, скільки дійшло до фронту, скільки украли американські чиновники, скільки українські тощо… І при нинішній комп’ютеризації я не думаю, що це так складно і займе багато часу. Можливо, тоді б дійсно нам допомогли боротися із корупціонерами, а не шантажували їх та змушували працювати на вас. Адже так і мають вестися справи між цивілізованими людьми.

Для нас, українців війна – це кров, горе, біль, втрати… Для Трампа, як я розумію, це лише бізнес. Добре, тоді вчинімо як у бізнесі. Перевірка (ревізія), «Акт перевірки» і лише після погодження усіх цифр продовження бізнесу і підписання якихось нових договорів. Що ж тут поганого?

Ну, десь же хтось має бути вище своєї жадібності. Адже все одно через рік-два це все, як би його не ховали, вийде назовні. Ну не можна як гопники, затиснути українців з двох сторін: там фронт, а там шантаж і якісь договори, і то бігом підписуй… А якщо не підпишеш, то уже завтра перекриємо кисень… 

А як же якась людяність, співчуття, мораль? Чи уже все оцінюється лише у біткоїнах, які падають у власниу кишеню.

Трамп казав, що він відкриє усі американські таємниці, і навіть про вбивство президента Кеннеді, яке відбулося 61 рік тому. І це було б добре, щоб світ дізнався про це хоч через багато років.

А я думаю, що ось про ці «договорняки» за спиною українців, та що за цим стоїть, що цьому передувало, та що відбувалося за лаштунками, світ дізнається найближчим часом.


***

Того, що відбулося минулої п’ятниці у Білому домі, уже не зміниш. І скільки б ми тут зараз не хвалили чи гудили Зеленського, це уже не дасть нам нічого. Дехто пише, що це була пастка для Зеленського. Так, я не відкидаю, що це була пастка для Зеленського. І ця пастка уже була виставлена давно. І у цю пастку путін і Трамп заганяли його, щоб зняти провину із путіна за цю війну та перекласти на Зеленського... Але тут Трамп вирішив, окрім того, щоб зробити із Зеленського цапа-відбувайла, ще й під кінець отримати бонуси, у вигляді договору по українських надрах та розіграти ще один спектакль перед американським народом – такого турботливого батька нації. Але вийшло так, як вийшло.


Про автора: Сергій Медвідь – письменник, академік Академії інженерних наук, кандидат аграрних наук.


Прокоментувати в Телеграм-каналі "Сурма. Україноцентризм."