Сурма: україноцентрична газета

Сміх для всіх: життя у віршах

                             ***

За Здоров’я не п’ють –

За нього моляться!

І за Щастя не п’ють –

За нього борються!

За Кохання не п’ють –

Ним лиш займаються!

П’ють за Мрії, які

У людей збуваються!!!

                 ***

Жарище таке, люди,

Лиш воду п’ю, не їм….

Сьогодні спати буду

Я голою зовсiм.

Навстіж вiкно відчиню,

Нехай вже йому біс!

Одного лиш боюся –

Ну… щоб нiхто не влiз…

Живу я: перший поверх,

Будинок – 45,

По вулицi «Знаменнiй»,

Квартира №5.

                 ***

На здорове харчування

Перейшла я, синку,

Почистила, без вагання,

Собі мандаринку.

Сік – як бризне в очі! Боже!

Дивитись несила!

Ковбаса такого, схоже,

Мені б не зробила!

                 ***

Куме, ви допоможіть

Винести з хліва корову –

Здохла, вже три дні лежить,

Доглядав таку здорову…

Таке горе оце в нас…

Пробував я сам – не можу…

Дасть Бог, здохне скоро в вас –

Я прийду, вам допоможу…

                 ***

Тільки збирати на квартиру зібрались

А тут тільки – Бац! – і шкарпетки 

порвались…

                 ***

Старість – це не втома…

Старість – це не мука…

Сіль життя у тому,

Що воно – не цукор!

                 ***

Я на базарі злющим став,

Бо хтось, мов для задрочки,

Мою зарплату написав

На ціннику сорочки!.. 

                 ***

Я нарізав свіже сало 

І немало, і немало!

Часничок свіженький з грядки…

Хліб чорненький – все в порядку!

Глянув – серце заспівало!

Боже! День почнеться вдало!

Слина лилася із рота,

Як вже розпочать охота!

Холодильник відкрив тільки –

Зрозумів – нема горілки!..

Як собака я загавкав!..

Їв і плакав, їв і плакав…

                 ***

– Як там мій онук у школі? –

Вчителя пита дід Коля.

– Вчора він, я аж знітився,

На ваш похорон просився!

                 ***

Йде третій місяць в нас ремонту

І я кажу тобі без «понту»:

Котлети вже перевертаю

На кухні шпателем я, Рая…

                 ***

Він сказав – я виглядаю

На всі 100, чого – не знаю:

Кілограм, чи 100 відсотків?

На – 100 гривень, чи – 100 років?

                 ***

– Гроші в чому зберігаєш? 

У євро чи в доларах?

– Куме, ніби ти не знаєш –

Зберігаю в спогадах!

                 ***

– В Лондоні були проблеми 

Із твоїм англійським, Сема?

– Де ти таке, Рима, чула?

В мене – ні! В англійців – були!

                 ***

– Бачиш зорі?

– Бачу, Алла.

– То вставай –

Намет украли…

                 ***

– В школі як оцінки, Вова?

– Головне, що ми здорові!

                 ***

Перші 20-ть років після школи

Дуже важко звикнути, Микола,

І це знають, майже, усі люди,

Що канікул вже нема й не буде!

                 ***

– Пам’ятай це, донечко моя –

Головний в сім’ї, звичайно, я!

– Ну, а мама, тату, про це знає?

– Мамі – ані слова про це, Рая!

                 ***

– У вас є «дорблю»?... Є? Тая!

– А це що? Скажіть, не знаю…

– Сир – там синя цвіль! Дійшло?

– Сиру нема й не було!

Є сосиски «дорблю» в нас,

Оселедець «дорблю», квас…

                 ***

– Убий муху, – теща просить, –

Бо заразу переносить!

– Та вгамуйтесь, мамо, враз –

Вона не підніме вас!

                 ***

Під пологовим будинком.

– Хто родився в нас, Маринка?

Я уже придбав авто!

Хлопчик в нас?

– Та ні!

– А хто?

                 ***

– П’єш, Петро?

– Ні! Я не п’ю!

– Куриш, Петре?

– Не палю!

– Зраджуєш, може, дружині?

– Ні, не зраджую я нині!

– Недоліків нема, брате?

– …Є один… Брешу багато…

                 ***

Як це добре, коли в тебе

Старший брат є – це ж так треба…

Через рік-два завжди знаєш,

Що ти вже вдягати маєш!

                 ***

– Любий! В нас така подія!

Це річниця… ну…весілля!

Свиню ріжемо сьогодні –

Гості будуть не голодні!

– Свиня в чому винна, Тома?

Нас же Вітька познайомив!

                 ***

– Ти повинен це почути:

Лише дурень може бути

Впевнений на 100 відсотків!

Тут розмови геть короткі!

– В цьому впевнений ти, тату?

– Абсолютно! (Що сказати?)

                 ***

– Котику, ти де? Де ти?

– Я на кухні, Рая!

– Та помовч, там і сиди –

Я кота шукаю!

                 ***

Життя – сумне у багатьох сповна,

Але рятує пенсія смішна!

                 ***

– Їду… Бачу на дорозі –

Жаба сидить під горою…

Уже вдома – ліг я спати,

Жабу поклав із собою…

Прокидаюся, дивлюся,

А там – дівчина красива!

Віриш?

– Вірю! А як Люся?

– Люся – ні! Не вірить в диво!

                 ***

– Донечко, кого найбільше

Любиш, Катя, ти найліпше?

– Чай, картопельку, цибульку –

Це така, мамо, смакулька!

– А серед людей, Катруся?

– Я не їм людей, матуся!

                 ***

На білому коні Алла

Все життя принца чекала!

А прийшов, хай йому біс –

Поштар... пенсію приніс!

                 ***

Мізки, не брови! Якщо їх нема –

Не намалюєш – старатись дарма!

                 ***

– Скільки в вас коштує капля горілки?

– Відповідаю вам чесно – ніскільки!

– Дуже я вдячний за відповідь вам.

Прошу – накапайте мені 100 грам... 

                 ***

Невістка до свекрухи мило:

– Я правильно цей борщ зварила?

– Неправильно!

– Потрібно як?

– Не знаю як, але не так!

                 ***

Село... Свято... Шашлик... Юшка...

Три години «вечерушка»...

Чоловік не п'є... скучає...

Вже наївся... промовляє

До дружини, яка «квасить»

(І куди це все їй влазить):

– Лідочка, пора до хати,

Щоб скотині їсти дати...

– Ще побудем, «йолки-дрова»!

Ти тут не наївся, Вова?

                 ***

– Конкретне питання звучить так моє:

У вас крокодилячі чоботи є?

– Потрібно дивитися, дівчино мила.

А вашого... розмір який, крокодила?

                 ***

Батончик якось шоколадний

З дитячих рук в басейн упав...

О Боже! Будь же він неладний!

В басейні паніку підняв!

                 ***

Чисто, де не накидають,

А не там, де прибирають!

І двірник змінив спецівку:

Мітлу – геть! Купив гвинтівку...

                 ***

– Такого, як я, ідіота, Микола,

В житті ти, напевно, не бачив ніколи!

Годину шукав я мобільник в фургоні,

Підсвічуючи фонарем в телефоні...

– Ти що – де поклав його, Петре, забув?

Я бачу знайшов телефон, де він був?

                 ***

Виступає депутат,

Слухачі – хто вибирав...

– Нехай кине камінь той...

Та я ще не доказав!!!


Про автора: Володимир Гребенюк – композитор, поет, пісняр, Заслужений працівник культури України.


Прокоментувати в Телеграм-каналі "Сурма. Україноцентризм."